Dokonalý letní den - líčení

13. ledna 2012 v 21:35 | Shainy |  Moje tvorba
Konečně jsem se vyhrabala z těch učebnic a sešitů, a přesto dostanu to nejhorší vysvědčení za celé své studium. Jasně, může to být ještě horší. To vždycky.
Stvořila jsem líčení, nebo ne?

Dokonalý letní den


Slunce se už probojovalo přes záclony do mého pokoje a pár paprsků mně jako každé ráno probouzelo a vítalo. Začal nový den. Slunce už bylo na obloze. Včelky pilně opilovaly a ptáci si prozpěvovali svou píseň. Zdálo se docela horko, jen pár stromů vytvářelo stín, kde si člověk mohl odpočinout. Blízko vody to bylo lepší. Skočit do o pár stupňů chladnější vody, byl ještě lepší odpočinek než ležet pod stínem stromů. Když už se přibližovalo poledne a horko stále neodcházelo, ba se stupňovala. Byla nejvhodnější návštěva lesa.
Málo které paprsky slunce prorazili cestu přes koruny stromů až na zem. V lese bylo příjemně chladno a útulně. Lesní kapradí a mechy pokrývali zem a připomínaly měkký koberec. Zapomenutý potůček se lehce blýskal pod náporem paprsků slunce, avšak šlo poznat, že dno je bahnité. Prozpěvující ptáčci a výhled na lesní louku, kde se pásly srnky s malými koloušky, dělalo les kouzelným. Opustit něco tak tajuplného a zároveň úžasného, bylo těžké. Pomalu se ale schylovalo k večeru. Slunce stále zůstávalo na obloze samo. Ani jeden neposedný mráček se netoulal po modrém plátně. Už nebylo tak horko, však dusno zůstávalo.
Lehce napomohl lehký letní větřík a obloha se začala plnit zástupem mraků. Tyhle mraky byly modrošedé, ne moc pěkné oproti těm krásným bílým a nadýchaným. Slunce se schovalo za mraky a z nebe padaly první kapky deště. Odešlo dusno a přišel vítaný host. Příjemný pročištěný vzduch. A ještě něco krásnějšího. Mraky se rozprostřely a daly se na úprk. Sluneční svit opět zalil krajinu a vytvářel odlesky vody v trávě. Dlouho slunce ještě svítilo. Až do doby, když obloha zčernala a jednotlivé hvězdy začaly zářit.

Na tento článek se vztahují autorská práva!
 


Anketa


Komentáře

1 ZdenekQ | E-mail | 17. ledna 2017 v 20:40 | Reagovat

Chtěli byste zvýšit návštěvnost na alllove.blog.cz několikrát? Hledat v google: Masitsu's tricks

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama